Tbilisi – miasto kontrastów

Nareszcie jakiś sensowny pomnik!


Od środy byliśmy w Tbilisi. Nie planowaliśmy aż tak długiego pobytu tutaj, ale okoliczności nas do tego trochę zmusiły. Problemy żołądkowe ustają, jeszcze potrzeba nabrać trochę siły! Ale nie ma tego złego! Dzięki temu mogliśmy lepiej poznać to bardzo ciekawe miasto. 
Jest trochę mniejsze od Warszawy, ale położenie między górami definiuje jego charakter. Na okoliczne pagórki wybudowano dwie kolejki linowe. Wsiadać też stąd przepiękna panoramę całego miasta. 


Samo miasto jest przepełnione chaosem. W jego sercu jest ogromny, nowoczesny park z kolejką linową w środku (przejażdżka w jedną stronę to koszt 1 lari) prowadzącą na wzgórze, na którym znajduje się twierdza oraz bardzo aluminiowy, wątpliwej urody, za to przeogromny pomnik Matki Gruzji. 

Tuż pod wzgórzem znajdują się łaźnie i stare miasto. Nie ma sensu opisywanie zabytków jakie tu są dlatego zamieszczamy kilka zdjeć z tego co udało nam się zobaczyć.


Wieczorem miasto tętni życiem. Gruzini lubią się ze sobą spotykać i po prostu rozmawiać. Mimo ogromnych różnic między wsią gruzińską a miastem, ta cześć życia jest wspólna dla całego narodu. Zmieniają się jedynie okoliczności. 


Do Tbilisi przyjechaliśmy jeszcze z jednego ważnego powodu – zużyta zębatka w korbie roweru Asi. Znalezienie odpowiedniego sklepu zajęło nam wiele czasu – w całym Tbilisi jest ich tylko kilka. Moda na rowery zdecydowanie jeszcze tam nie zawitała.

Ostatecznie, misja została zakończona sukcesem! Pierwsza zębatka wymieniona, więc podjazdy będą prostsze! 🙂 Z tej okazji chcielibyśmy polecić sklep rowerowy Velo+ 

http://www.bicycle.ge/ 

można ich też znaleźć na fejsie.

Minimalizm w ich mieszkaniu przerósł moje najśmielsze wyobrażenia. 
Teraz już opuszczamy Tbilisi. Chcemy zaoszczędzić czas i siły, wiec wrzuciliśmy rowery na marszrutkę…


…i ruszamy w drogę. 


W wysoki Kaukaz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s